You are here: Home > Bez kategorii > Rezerwacja noclegu. Odwołanie ma sens.

Rezerwacja noclegu. Odwołanie ma sens.

Rezerwacja noclegu w bardzo wielu przypadkach jest po prostu wskazana. Dzięki niej, mamy pewność, że w danym hotelu, w danym terminie, będzie na nas czekał pokój, w którym będzie mogli się zatrzymać. Jeśli więc wybieramy się do jakiegoś miasta, i chcemy nocować w hotelu, pamiętajmy o rezerwacji noclegu. Podejmując decyzję o rezerwacji noclegu działamy dla własnych korzyści. Rezerwując, unikamy konieczności szukania noclegu w obcym mieście, bo – na przykład – w hotelu, w którym planowaliśmy nocować, akurat nie ma miejsc. Jeśli jednak w międzyczasie plany się zmienią, rezerwację wypada odwołać.

Odwołanie rezerwacji jest bardzo ważne z wielu powodów. Obsługa hotelu w tym momencie ma wiedzę na temat tego, że nie dojedziemy i może pokój zarezerwować lub po prostu wynająć innej osobie.

Jeśli w danym hotelu bywamy częściej, odwołanie rezerwacji jest w dobrym tonie, by przy następnym pobycie, hotel nie odmówił nam możliwości rezerwacji, nie oczekiwał wpłaty przy rezerwacji, lub z innych powodów nie utrudniał zarezerwowania pokoju.

Odwołanie rezerwacji trwa tak naprawdę chwilę. Warto o tym pamiętać i po prostu odwoływać rezerwacje, jeśli mamy pewność, że w danym miejscu nie będziemy nocować.

Comments are closed.