You are here: Home > Bez kategorii > Palenie papierosów w hotelu.

Palenie papierosów w hotelu.

Palenie papierosów w hotelu lub motelu, z wielu powodów jest przeważnie zabronione. Jak sobie poradzić w takiej sytuacji? Czy ryzykować i palić w hotelu? Nie. Niestety nie warto ryzykować.

Przepis o zakazie palenia w pokojach hotelowych to nie wymysł właścicieli hotelu. To między innymi wymóg przepisów przeciwpożarowych. Jeśli zaryzykujemy i będziemy palić w pokoju hotelowym, w najlepszym przypadku skończy się to dla nas kosztami czyszczenia pokoju z zapachu papierosów. To zrozumiałe – ci, którzy nie palą, nie chcą przebywać w pokoju po osobach palących i od razu wyczują papierosy. Dobry hotel nie toleruje takich sytuacji, dlatego w chwili stwierdzenia, że w pokoju było palone, może naliczyć koszty sprzątania specjalistycznymi środkami.

Inna sytuacja jest, gdy w pokoju znajduje się czujnik dymu. Jeśli palimy, w najlepszym przypadku dym papierosowy uruchomi czujniki i alarm w hotelu, w gorszym powiadomi również automatycznie straż pożarną, a koszt nieuzasadnionej akcji poniesiemy my.

Warto o tym wszystkim pamiętać i na czas pobytu w hotelu ograniczyć palenie, palić przed hotelem lub innych bezpiecznych miejscach, gdzie palenie papierosów jest zgodne z prawem. Palenie w pokoju hotelowym, z wielu powodów warto po prostu pominąć.

Comments are closed.