You are here: Home > Bez kategorii > Nocleg w hostelu

Nocleg w hostelu

Od niedawna na polskim rynku pojawiały się nowe formy zakwaterowania – hostele. Czym one sa i czego można się spodziewać wybierając nocleg w hostelu?
Słowo „hostel” pochodzi z języka angielskiego i oznacza schronisko lub noclegownię. Dlatego też ich standard znacznie rożnie się od hotelu. Hostel to sposób na tanie noclegi, zazwyczaj w większych miastach. Wielu studentów studiów zaocznych korzysta z tej formy zakwaterowania. Pokoje w hostelu zazwyczaj są kilkuosobowe, a łóżka piętrowe. Do dyspozycji wynajmujących są wspólne pomieszczenia takie jak łazienka czy kuchnia. W zależności od obiektów wieloosobowe pokoje mogą być przeznaczone dla obu płci lub tylko dla kobiet czy mężczyzn. W hostelach można tez znaleźć pokoje 1-, 2- lub 3-osobowe, wyposażone w indywidualna łazienkę. Cena tych pokoi jest już wyższa. Zazwyczaj w hostelach wynajmuje się łózko, a nie pokój.
Hostele można spotkać na całym świecie. Zazwyczaj używa się skróconej nazywa HOST. Jest to znacznie tańsza alternatywa niż wynajem pokoi hotelowych. Są szczególnie popularne wśród młodzieży. Bardzo często wiele osób decyduje się na podróż życia tylko z plecakiem jeżdżąc publicznym transportem lub autostopem i sypiając właśnie w takich obiektach. Recepcja hosteli zazwyczaj jest czynna cała dobę, więc można tu znaleźć schronienie o każdej porze.

Comments are closed.