You are here: Home > Bez kategorii > Negocjacja ceny noclegu.

Negocjacja ceny noclegu.

Negocjacja ceny noclegu bardzo często okazuje się mrzonką. Cennik jest jasny, oczywisty i trudno z nim dyskutować. Nic bardziej błędnego.

W przypadku wynajęcia pokoju na jedną dobę, oczywiście nie ma o czym mówić. Nikt nie obniży ceny noclegu, chyba, że hotel będzie wyjątkowo mało popularny, a właścicielowi będzie zależeć na tym, by zarobić choć trochę i wynająć pokój, nawet taniej. W każdym innym przypadku nawet nie warto próbować. W przypadku dłuższych pobytów jest inaczej.

Jeśli planujemy pobyt w hotelu trwający wiele dni, negocjacja ceny noclegu jest jak najbardziej wskazana. Możemy śmiało pójść do kogoś, kto w hotelu jest osobą decyzyjną, rozmawiać o rabacie.

Koszty, które w przypadku długoterminowych pobytów, są znaczne, można obniżyć o zauważalne sumy. Kilka procent zniżki, przy konieczności kosztów rzędu kilku lub kilkunastu tysięcy, a takie mogą się pojawić przy wynajęciu kilku pokoi na dłuższy czas, to suma, która nikt nie pogardzi.

Podsumowując.

Jeśli czeka nas dłuższy pobyt w hotelu lub wynajmujemy więcej pokoi, choćby dla naszych pracowników, nie patrzmy na cennik, tylko od razu próbujemy negocjować ceny. W większości przepadków koszty wynajmu pokoju lub pokoi uda się znacznie obniżyć.

Comments are closed.