You are here: Home > Bez kategorii > Klucz do pokoju hotelowego.

Klucz do pokoju hotelowego.

W chwili wynajęcia pokoju w hotelu, otrzymujemy klucz do nasze pokoju. W nowoczesnych hotelach nie jest to klucz, ale nowoczesna karta elektromagnetyczna. Czy możemy ją nosić tylko na terenie hotelu? Oczywiście nie. Wychodząc do miasta, można zabrać klucz lub kartę ze sobą.

W wielu hotelach znajdziemy wręcz wymóg pozostawiania klucza hotelowego w recepcji. Oczywiście nie trzeba się do tego stosować. Taki wymóg to tak naprawdę nic wartego uwagi. Obsługa hotelu w tej sytuacji chce uniknąć sytuacji zagubienia klucza, nie ma innych powodów takiego żądania. Warto jednak pamiętać, że za zagubienie klucza lub karty i za koszty wykonania kopii, odpowiadamy my, nie hotel, więc jeśli zdecydujemy się wyjść z hotelu z kluczem do pokoju, pilnujemy go, schowajmy. Tylko tyle i aż tyle.

Bez względu na hotel, nie ma ryzyka, że w razie konieczności – choćby pożaru – ktoś nie dostanie się do naszego pokoju. W każdym hotelu, znajdują się kopie kluczy do każdego pokoju, a przynajmniej powinny być. Jeśli nie ma, nie jest to tak naprawdę naszą winą.

Podsumowując.

Nikt nie może nam nakazać pozostawiania klucza hotelowego w recepcji. Warto mieć tego świadomość i jeśli nie chcemy, po prostu go nie zostawiać. Czasami nie chcemy wręcz, by ktoś wchodził do pokoju. Zabranie klucza hotelowego ze sobą, ogranicza to ryzyko.

Comments are closed.